O nas

Nasza firma, Dom Samochodowy GERMAZ Sp. z o.o. powstała w 1992 roku. Od początku funkcjonowania skupialiśmy się na branży motoryzacyjnej. Obecnie, Germaz jest wiodącym dealerem samochodów marki Ford, prowadzącym szeroką gamę usług motoryzacyjnych. W 2007, potencjał i doświadczenie pozwoliły na wybudowanie nowoczesnego oddziału dealerstwa w Zielonej Górze. Oprócz działalności dealerskiej, w której niewątpliwie osiągnęliśmy sukces, potwierdzony wysoką pozycją w rankingach sprzedaży samochodów Ford oraz kilkakrotnie przyznawanymi nagrodami dla najlepszych dealerów Forda w Europie ( Chairman’Awards i Ford Exelence), posiadamy nowoczesny zakład produkcji samochodów specjalnych i zabudów oraz modyfikacji pojazdów.

Dzięki współpracy z największymi i najbardziej uznanymi producentami wyposażenia zabudów, gwarantujemy najlepsze jakościowo i konkurencyjne cenowo rozwiązania. Warto podkreślić, że jako pierwsza firma w Polsce, podjęliśmy się produkcji samochodów specjalnych opancerzonych do przewozu wartości. Posiadamy też linię do montażu i serwisu klimatyzacji samochodowych oraz linię do montażu i serwisu ogrzewań samochodowych WEBASTO.

Jesteśmy przedstawicielem belgijskiej firmy ALUVAN - producenta kontenerów aluminiowych i izolowanych oraz jedynym w Polsce, przedstawicielem firmy SORTIMO INTERNATIONAL produkującej szafki serwisowo-warsztatowe do samochodów. W 2003r., podpisaliśmy umowę z firmą Schmitz GmbH, o współpracy w zakresie budowy i sprzedaży samochodów pożarniczych i wyposażenia, jak również w zakresie serwisu oraz zaopatrzenia w części zamienne.

Naszymi partnerami są firmy: SORTIMO, ALUVAN, WEBASTO, KONVEKTA, PALFINGER, POMMIER, HAPPICH, HELLA, ELEKTRA, FEDERAL-SIGNAL, MOTOROLA, MACTRONIC, HIAB, SCHAUMAN WOOD OY, SIKA INDUSTRY, STER, STARKAM, ROSENBAUER.

Stale współpracujemy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji, który wykonuje dla nas badania homologacyjne oraz z Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w zakresie certyfikacji pojazdów dla straży pożarnej. Nowoczesne i dobrze wyposażone zaplecze techniczne, pozwala nam zarówno na realizację dużych kontraktów, jak i małych nietypowych zleceń specjalistycznych.

W listopadzie 2005, został wdrożony System Jakości, potwierdzony certyfikatami nadanymi przez Zakład Systemów Jakości i Zarządzania Ministerstwa Obrony Narodowej na zgodność z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001-2015 AQAP 2110:2016.