TOYOTA LAND CRUISER V8 4x4

OPANCERZONY W KLASIE B6. POJAZD ROZPOZNANIA I NADZORU WIZYJNEGO

Pojazd Rozpoznania I Nadzoru Wizyjnego jest pojazdem specjalnym, przewidzianym do wykonywania zadań w zakresie zabezpieczenia obszarów podwyższonego ryzyka. Z uwagi na zastosowane unikalne rozwiązania techniczne jest przeznaczony głównie dla Straży Granicznej. Służy do prowadzenia obserwacji terenu lub trudno dostępnego obszaru np. granica państwowa w czasie dnia i nocy a także bez względu na porę roku czy panujące ekstremalne warunki atmosferyczne (deszcz, mgła, opad śniegu czy wysoki mróz).

Pojazd Rozpoznania I Nadzoru Wizyjnego jest wyposażony w kamerę termowizyjną, radar, maszt teleskopowy (wysokość do 7 m) i własne źródło zasilania.
Zastosowano Najnowocześniejsze technologie radaru firmy Blighter i kamery termowizyjnej firmy Chess Dynamics, wzajemnie zintegrowane, pozwalające osiągnąć 100% skuteczności w zakresie zidentyfikowania intruzów tj niepożądanych osób znajdujących się w miejscu do tego  nieprzeznaczonym.

Jako to działa?

Radar wykrywa i automatycznie przekazuje precyzyjną informację dla kamery o miejscu zdarzenia. Kamera poprzez zastosowany system integracji pokazuje obraz z miejsca zdarzenia.

Pojazd opcjonalnie może być wyposażony nie tylko w kamerę termowizyjną ale i także, zestawu zdalnych kamer wzajemnie zintegrowanych. Taki system monitoringu wizyjnego jest również wykorzystywany dla określonego obszaru w warunkach wielkomiejskich i terenów trudno dostępnych, będących szczególnie zagrożonych szlakach granicznych, kolejowych, dworcach oraz węzłowych stacjach towarowych, stadionach i miejsc imprez masowych tam, gdzie występuje ryzyko zagrożenia  dla bezpieczeństwa osób i mienia.

Pojazd Rozpoznania I Nadzoru Wizyjnego dodatkowo umożliwia:

a) Nadzór – poprzez system monitoringu wizyjnego obszarów o trudnym ukształtowaniu terenu lub z utrudnionym dojazdem.
b) Podejmowanie działań związanych z koniecznością częstego przemieszczania się i wymagających zminimalizowania czasu potrzebnego na osiągnięcie gotowości do podjęcia pracy.
c) Wydawanie rozkazów podległym siłom za pośrednictwem łączności konwencjonalnej radiowej oraz telefonicznej.
d) Zapis materiału pochodzącego z monitoringu, z późniejszą możliwością jego edycji.
e) Prowadzenia dokumentacji służbowej z wykorzystaniem zestawu komputerowego.